BMI dla: Waga 195 kg, wzrost 135 cm

Trzeci stopień otyłości!

Twoje BMI wynosi 107 i jest powyżej normy :( pomyśl o zadbaniu o siebie!


Zakresy wartości BMI:


BMI osoby o wzroście 135 cm (1.35 m) i wadze 195 kg wynosi 107

Jak skorzystać z kalkulatora BMI?

To proste!

Jak widzisz przy wzroście 135 cm (1.35 m) i wadze 195 kg, Twoje BMI wynosi 107. Teraz wystarczy, że sprawdzisz w Zakresach wartości BMI, czy jesteś poniżej wartości średniej, czy powyżej, żeby wiedzieć czy masz niedowagę, nadwagę, czy też ważysz prawidłowo.

Jak obliczyć BMI? - przykład

Przykładowe wyliczenie wskaźnika BMI dla osoby o wzroście 135 centymetrów i wadze 195 kilogramów: wykonujemy mnożenie: 1.35 x 1.35, następnie wagę (czyli 195 kg) dzielimy przez wartość 2,7225. Z tego obliczenia otrzymujemy liczbę 107. Jest to wskaźnik BMI dla tej konkretnej osoby. Oznacza, że waga tej osoby jest jak najbardziej w normie, ponieważ mieści się w środkowym zakresie uznanym jako wartość prawidłowa.

Należy zdawać sobie sprawę, że jeśli na przykład nasz wynik wynosi 24,9 to jest to jeszcze waga prawidłowa, ale niebezpiecznie zbliżająca się do niepokojącego wyniku wskazującego na nadwagę. Taką wartość BMI interpretujemy, jako sygnał, że należy zwrócić większą uwagę na dietę i aktywność fizyczną. Podobnie, gdy wskaźnik BMI jest umiejscowiony w dolnej granicy przedziału uznanego za normę, sytuacja jest analogiczna - należy bardziej o siebie zadbać, ponieważ grozi nam niedowaga, z którą również związane są liczne problemy zdrowotne.