BMI

BMI dla: Waga 63 kg, wzrost 164 cm

Wartość prawidłowa

Super, Twoje BMI wynosi 23.42 i jest w normie :)

Zakresy wartości BMI:

BMI osoby o wzroście 164 cm (1.64 m) i wadze 63 kg wynosi 23.42

Jak skorzystać z kalkulatora BMI?

To proste!

Jak widzisz przy wzroście 164 cm (1.64 m) i wadze 63 kg, Twoje BMI wynosi 23.42. Teraz wystarczy, że sprawdzisz w Zakresach wartości BMI, czy jesteś poniżej wartości średniej, czy powyżej, żeby wiedzieć czy masz niedowagę, nadwagę, czy też ważysz prawidłowo.

Jak obliczyć BMI? - przykład

Przykładowe wyliczenie wskaźnika BMI dla osoby o wzroście 164 centymetrów i wadze 63 kilogramów: wykonujemy mnożenie: 1.64 x 1.64, następnie wagę (czyli 63 kg) dzielimy przez wartość 2,7225. Z tego obliczenia otrzymujemy liczbę 23.42. Jest to wskaźnik BMI dla tej konkretnej osoby. Oznacza, że waga tej osoby jest jak najbardziej w normie, ponieważ mieści się w środkowym zakresie uznanym jako wartość prawidłowa.

Należy zdawać sobie sprawę, że jeśli na przykład nasz wynik wynosi 24,9 to jest to jeszcze waga prawidłowa, ale niebezpiecznie zbliżająca się do niepokojącego wyniku wskazującego na nadwagę. Taką wartość BMI interpretujemy, jako sygnał, że należy zwrócić większą uwagę na dietę i aktywność fizyczną. Podobnie, gdy wskaźnik BMI jest umiejscowiony w dolnej granicy przedziału uznanego za normę, sytuacja jest analogiczna - należy bardziej o siebie zadbać, ponieważ grozi nam niedowaga, z którą również związane są liczne problemy zdrowotne.

BMI

Poprzednie

BMI

Następne