BMI dla: Waga 22 kg, wzrost 122 cm

Wygłodzenie :(

Twoje BMI wynosi 14.78 i jest dużo poniżej normy :( pomyśl o zadbaniu o siebie!


Zakresy wartości BMI:


BMI osoby o wzroście 122 cm (1.22 m) i wadze 22 kg wynosi 14.78

Jak skorzystać z kalkulatora BMI?

To proste!

Jak widzisz przy wzroście 122 cm (1.22 m) i wadze 22 kg, Twoje BMI wynosi 14.78. Teraz wystarczy, że sprawdzisz w Zakresach wartości BMI, czy jesteś poniżej wartości średniej, czy powyżej, żeby wiedzieć czy masz niedowagę, nadwagę, czy też ważysz prawidłowo.

Jak obliczyć BMI? - przykład

Przykładowe wyliczenie wskaźnika BMI dla osoby o wzroście 122 centymetrów i wadze 22 kilogramów: wykonujemy mnożenie: 1.22 x 1.22, następnie wagę (czyli 22 kg) dzielimy przez wartość 2,7225. Z tego obliczenia otrzymujemy liczbę 14.78. Jest to wskaźnik BMI dla tej konkretnej osoby. Oznacza, że waga tej osoby jest jak najbardziej w normie, ponieważ mieści się w środkowym zakresie uznanym jako wartość prawidłowa.

Należy zdawać sobie sprawę, że jeśli na przykład nasz wynik wynosi 24,9 to jest to jeszcze waga prawidłowa, ale niebezpiecznie zbliżająca się do niepokojącego wyniku wskazującego na nadwagę. Taką wartość BMI interpretujemy, jako sygnał, że należy zwrócić większą uwagę na dietę i aktywność fizyczną. Podobnie, gdy wskaźnik BMI jest umiejscowiony w dolnej granicy przedziału uznanego za normę, sytuacja jest analogiczna - należy bardziej o siebie zadbać, ponieważ grozi nam niedowaga, z którą również związane są liczne problemy zdrowotne.